Як лікувати простатит?

Простатит – захворювання настільки складне і підступне, що його лікування являє велику проблему для медиків всього світу. Однак це зовсім не означає, що лікар нічим не може допомогти хворому, і йти до нього немає ніякого сенсу. Не завжди є можливість вилікувати пацієнта від простатиту повністю, але усунути симптоми захворювання і викликати стійку тривалу ремісію сучасна медицина в силах. А надалі тривалість цього періоду залежатиме від самого хворого. Якщо він буде чітко і ретельно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, досить ймовірно, що неприємні і обридлі симптоми зникнуть на все життя.

Але лікування простатиту повинно бути грамотно підібраним! Комплекс лікувальних заходів:

  1. нормалізація кровообігу в передміхуровій залозі;
  2. антибактеріальна терапія;
  3. протизапальна терапія;
  4. імунокорегувальна терапія;
  5. корекція способу життя.

Нормалізація кровообігу в передміхуровій залозі є найважливішим компонентом лікування, адже саме застійні явища в органах малого тазу стають головною причиною простатиту. Тому лікарі-урологи часто застосовують масаж передміхурової залози, фізіопроцедури а також ректальні свічки Вітапрост.

Використання антибактеріальних препаратів при простатиті необхідно тому що це інфекційне захворювання викликане патогенними бактеріями. В антибактеріальної терапії може бути лише два результати: або препарат вб’є всі мікроорганізми, або частина з них виживе і рано чи пізно знову дасть про себе знати. Причому після такого “тренування” вбити їх буде значно складніше. Тому вибір препарату, схеми його застосування та дози повинні бути підібрані найретельнішим чином.

Необхідно обов’язково дотримуватись загальних правил проведення антибактеріальної терапії. Якщо вона розпочата, переривати, або припиняти її не можна в жодному разі. Якщо це вже сталося, діагностику та лікування доведеться провести ще раз після певного часу. Якщо після трьох діб застосування антибіотика не відбулося відчутного поліпшення, препарат обов’язково повинен бути замінений на інший. Не варто користуватися антибіотиком однієї групи з препаратом, який ви використовували нещодавно для лікування іншого захворювання. Перед початком лікування обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо всіх цих питань.

Протизапальні препарати використовуються в лікуванні практично всіх запальних захворювань, в тому числі і простатиту. Застосування цієї групи ліків має певні протипоказання і побічні ефекти, тому оптимальне рішення – надати лікарю вибір протизапального препарату і схеми лікування.

Часто за простатиту необхідною буває імунокорекція, оскільки тривалий перебіг запального процесу і нерідко одна-дві невірно проведені антибактеріальні терапії у минулому погіршують стан імунної системи. Крім того, лікування простатиту полягає не лише в тому, щоб позбавити передміхурову залозу від інфекції і запального процесу, а й у тому, щоб не допустити розвитку запалення в ній знову. В якості імунокоректора урологи часто призначають Лавомакс. Цей лікарський препарат збільшує вироблення спеціальних білків – інтерферонів, які реалізують і контролюють імунну відповідь організму на інфекцію. Унікальність Лавомаксу в тому, що він синхронно збільшує продукцію інтерферонів всіх відомих різновидів, тим самим забезпечуючи універсальну імунокорекцию. Правильне підключення імунної системи до процесу видалення збудника з організму значно збільшує ефективність лікування простатиту.

Для лікування і профілактики простатиту необхідна корекція способу життя. До нього потрібно внести регулярні статеві відносини, заняття спортом, прогулянки, правильний режим сну й повноцінне харчування.