Як лікують аденому простати?

Всі симптоми аденоми передміхурової залози поділяються на обструктивні (пов’язані з наявністю перешкоди для відтоку сечі) і ірритативні (пов’язані з роздратуванням сечового міхура).

До перших відносяться утруднене сечовипускання, необхідність напруження при самому процесі, затримка його початку, збільшення часу сечовипускання, зменшення “напору” струменя (млявий, переривчастий струмінь сечі), виділення сечі краплями в кінці сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура. До других відносяться невідкладні позиви до сечовипускання, часте сечовипускання, необхідність здійснення процесу в нічний час, нетримання сечі.

Деяких пацієнтів, які страждають аденомою, найбільше турбує питання, чи збережеться у них статева функція. На жаль, вона може порушитися. При збільшенні аденоми разом с передміхуровою залозою здавлюються нерви, які відповідають за ерекцію. Правильне лікування (в тому числі і своєчасно зроблена операція) може відновити статеву функцію.

Чим небезпечна аденома простати?

Передміхурова залоза, збільшуючись у розмірах і здавлюючи сечівник, призводить до порушення уродинаміки (виведенню сечі з нирок через сечоводи, сечовий міхур і сечовивідний канал) на всіх рівнях сечовидільної системи. Порушення нормального пасажу сечі веде до її застою, що є одним з основних чинників виникнення сечокам’яної хвороби. Крім того, застій сечі призводить до виникнення запальних процесів в сечових органах (хронічний цистит і пієлонефрит). Значна ступінь збільшення передміхурової залози може викликати гостру затримку сечовипускання. А цей стан вже вимагає невідкладного лікарського втручання, спрямованого на відновлення відтоку сечі.

Вибір методу лікування для страждаючих аденомою диктується стадією захворювання. Як правило, аденома розвивається повільно. Тому можливо тривале консервативне лікування.

Зазвичай урологи призначають лікарські препарати, які гальмують ріст аденоми, полегшують акт сечовипускання, зменшують набряк передміхурової залози. Також в лікуванні застосовуються ректальні свічки Вітапрост Форте. Клінічні дослідження довели, що Вітапрост Форте зменшує розміри передміхурової залози, усуває утруднення сечовипускання і симптоми подразнення сечового міхура. При застосуванні протягом 1 місяця і більше Вітапрост Форте покращує параметри сечовипускання і дозволяє уникнути операції. Особливо показаний Вітапрост Форте чоловікам із супутнім простатитом.

Також хворим аденомою, рекомендується дотримуватися дієти. Необхідно намагатися урізноманітнити їжу, їсти овочі та фрукти, кисломолочні продукти, відварені м’ясо і рибу, круп’яні страви, фруктові супи. Слід виключити з раціону гострі страви, а також перець, гірчицю, копченості. Радимо після 6 години вечора не їсти, а найголовніше – не пити. Це допоможе зберегти спокійний сон. Важливо також підтримувати рухову активність, для усунення застійних явищ в органах малого тазу.

Правильне консервативне лікування аденоми передміхурової залози на ранніх стадіях дозволяє звести прояви хвороби до мінімуму і практично забути за цю проблему.