Простатит. Що це?

Простатит – це запалення передміхурової залози. Основні причини його виникнення – ослаблення кровообігу в передміхуровій залозі та її інфікування. Простатит – одне з найпоширеніших урологічних захворювань, і в цьому немає нічого дивного. Оскільки чинники, що ведуть до його розвитку, занадто поширені в нашому житті.

Причини виникнення хвороби:

  1. Нерегулярне статеве життя
  2. Хронічні закрепи
  3. Робота в сидячому положенні
  4. Малорухливий спосіб життя

Простатит виникає при загальному переохолодженні організму, хронічних вогнищах інфекції в організмі (бронхіт, тонзиліт, не вилікувані каріозні зуби), станах, що пригнічують імунну систему організму (регулярне недосипання, неадекватні навантаження на роботі, неповноцінне харчування, хронічний стрес тощо).

Інфекції, що призводять до простатиту, потрапляють до передміхурової залози з сечового міхура, сечовивідного каналу, прямої кишки, по кровоносних і лімфатичних судинах малого тазу. Причиною інфікування можуть бути перенесені захворювання, що передаються статевим шляхом (гонорея, хламідіоз, трихомоніаз та ін.). Нерідко в якості інфекційного фактора виступають бактерії, які присутні в сечостатевому тракті у всіх здорових людей (стафілококи, стрептококи, кишкові палички тощо)

Як проявляється простатит

Найчастіше простатит протікає в хронічній формі. Характерні симптоми хронічного простатиту: постійний ниючий біль в проміжності, свербіж в анальній області, мізерні слизові виділення з сечовивідного каналу. За тривалого перебігу і неадекватного лікування простатиту спостерігається порушення статевої функції – недостатність ерекції, передчасна еяколяція. Це пов’язано із залученням до запального процесу нервів відповідальних за еректильну функцію, які проходять через передміхурову залозу. Хронічний простатит вельми негативно позначається на загальному самопочутті чоловіка, роблячи його вкрай дратівливим, незадоволеним і заклопотаним тільки власним станом. Нерідко це проявляється настільки потужно, що хворому необхідний не лише уролог, але й психолог.